Życzenia w różnych językach z tłumaczeniem

Życzenia są po to by dobrym słowem obdarzyć wszystkich tych, z którymi nie możemy spotkać się osobiście i wyrazić swojej radości z okazji świąt. Dlatego wysyłamy kartki drogą tradycyjną, korzystamy z poczty elektronicznej oraz możliwości przesłania do najbliższych życzeń w formie sms czy mms. To są dzisiaj najpowszechniejsze sposoby przekazywania powinszowań.

Niektóre z nich do niedawna uznawane za nowoczesne obecnie są formami zwyczajowymi. Zwłaszcza życzenia przesłane drogą elektroniczną cieszą się uznaniem z wielu powodów. Jednym z nich jest potrzeba przekazania ciepłych słów tym wszystkim, którzy są daleko od nas i z którymi nie spotkamy się by wspólnie obchodzić Wielkanoc. Wielu z nas ma rodzinę przebywającą za granicą, jak też znajomych wśród obcokrajowców, którym chcemy wysłać życzenia. Często pocztą nie da się tego zrobić z uwagi na fakt, że tradycyjny list jednak potrzebuje trochę czasu by dotrzeć do rąk adresata.

Natomiast poczta elektroniczna działa błyskawicznie a na dodatek w Internecie można wyszperać życzenia po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku itd. To świetny pomysł by umilić święta nie tylko tym członkom naszej rodziny i przyjaciołom, którzy nie mówią po polsku, ale również zaskoczyć rodaków przebywających akurat poza granicami kraju. Niejednokrotnie potrzeba przesłania powinszowań w obcym języku to forma pamięci o partnerach biznesowych.

Język angielski z pewnością nastręcza najmniej trudności, jednak życzenia po francusku mogą być już problemem. Jak więc skomponować taki tekst by był on adekwatny do okazji a jednocześnie poprawny pod względem gramatycznym. Niezbyt dobrą znajomość języka koniecznie trzeba wspomóc tym, co oferuje Internet.

Może to być prosta formuła: Wir wünschen Dir ein frohes und gesundes Osterfest– Życzymy radosnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy lub też bardziej rozbudowany tekst nawiązujący do niemieckiej tradycji wielkanocnej: Viele liebe Ostergrüße, ganz viel Spaß bei der Eiersuche und ein schönes Osterfest wünscht Euch– Moc życzeń Wielkanocnych, świetnej zabawy przy szukaniu jajeczek wielkanocnych i cudownego śniadania Wielkanocnego życzy. Natomiast typowe życzenia po francusku będą brzmieć: Joyeuses Pâques!– Radosnych Świąt Wielkanocnych.