Śmieszne wierszyki dla dzieci

Święta wielkanocne to najważniejsze święta w życiu Kościoła. Obchodzone są bardzo uroczyście, towarzyszy im podniosły charakter związany z celebrowaniem ważnych wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Ma nas do nich przygotować okres Wielkiego Postu, jakiemu towarzyszy refleksja nad życiem i sensem Świąt Wielkiej Nocy. Dlatego też w ramach przedświątecznych przygotowań, kupujemy kartki, które następnie przesyłamy do najbliższych i przyjaciół wraz z życzeniami. Zazwyczaj są to teksty odnoszące się do symboliki wielkanocnej. Dorośli przywiązują wagę do tych ważnych z punktu widzenia religijnego.

Pełniejszemu przeżywaniu świąt mają towarzyszyć słowa odnoszące się do Jezusa Zmartwychwstałego, Baranka Bożego, często używa się określenia Radosne Alleluja. Życzenia z okazji Wielkiej Nocy tak się nam kojarzą i w takiej postaci sobie jest przekazujemy.

O ile dorośli, jako świadomie przeżywający ceremonie kościelne, wnoszą do swoich domostw nastrój pełen powagi, o tyle dzieci przeżywają ten czas nieco inaczej. Oczywiście rodzice powinni im wytłumaczyć, co tak naprawdę skłania nas do świętowania, jednak dziecko zawsze postrzega Wielkanoc przez pryzmat najbliższych mu atrybutów. Są nimi pisanki własnoręcznie malowane, baranek w koszyczku, zajączki oraz jajeczka z czekolady kupowane do koszyczka na święconkę.

Takie też są krótkie i zabawne życzenia wielkanocne dla dzieci- kolorowe, rymowane, nawiązujące do drobnostek i do mile spędzonego czasu w gronie najbliższej rodziny, cioć oraz wujków odwiedzających ich domy. Dzisiaj znajdziemy w sieci wiele śmiesznych życzeń, jakie można przesłać dziecku. Dzieci również same wyszukują tego rodzaju wierszowane teksty i obdarowują się nimi nawzajem za pośrednictwem telefonów, komunikatorów internetowych czy poprzez portale społecznościowe. Przykładem będą takie oto rymowanki:

W koszyczku święconka:
Baranek, pisanki
Wierzbowe gałązki i kolorowe gałganki
Czekoladowy zając już się śmieje
Bo, wie, że na święta życzę Ci wiele:
Uśmiechu, radości, jajeczka smacznego
I zabawnego Dyngusa mokrego

Pisanki kolorowe, baranki cukrowe,
Na zielonej łączce, zniecierpliwione czekające
Na święta wielkanocne, dają znać o tym , że
Wesoły Dzień zbliża się, Alleluja !
Raduj się i ode mnie przyjmij życzenia te.